google music Data 17.10
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Czy Google Music będzie sklepem internetowym?

 

Od maja bieżącego roku dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych dostępny jest Google Music, aplikacja do przechowywania plików muzycznych w wirtualnej chmurze. Chociaż ten produkt jest cały czas dostępny w testowej wersji, to jednak Google marzy by stworzyć internetowy sklep z muzyką, podobny do tego, co oferuje iTunes czy Amazon MP3. Czy Google będzie w stanie dorównać swojej konkurencji?

Już wcześniej Google próbowało dojść do porozumienia z wytwórniami muzycznymi, ale nie udało nawiązać żadnego porozumienia. Wirtualna chmura dla Google to stanowczo za mało. W czasach, kiedy cała technologia zmierza do tego, by była jak najprostsza, intuicyjna, a zarazem wszechstronna, by wszystkie multimedia były dostępne w jednym miejscu, gigant z Mountain View musi zaproponować coś naprawdę ciekawego. Z pewnością większość użytkowników Google, czy Androida chciała by korzystać z wewnętrznych usług firmy. Aby wszystko, co nas interesuje w Internecie było na wyciągnięcie ręki.

Dlatego też Google ponownie zaczął prowadzić rozmowy z najważniejszymi wytwórniami muzycznymi (Universal Music Group, Sony Music, Warner Music Group, Emi Group). Według doniesień The Wall Street Journal Google Music zawiera pewne luki prawne, prowadzące do naruszenia praw autorskich. Dlatego też negocjacje z Emi zakończyły się fiaskiem.

Według zapowiedzi Google, sklep z muzyką ma ruszyć pełną parą na przestrzeni kilku tygodni. Ale czy uda się porozumieć gigantowi z wytwórniami muzycznymi i czy projekt w ogóle ruszy- czas pokaże.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.spidersweb.pl/2011/10/sklep-z-muzyka-od-google-oby-sie-udalo.html
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10475129,Google_Music___konkurencja_dla_Apple_i_Amazona_.html

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane