Data 11.10
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dobry hosting – to Ci się przyda!

 

Czy znalezienie dobrego i taniego hostingu graniczy z cudem czy może jest to rzecz stosunkowo prosta i wymaga od nas jedynie dobrego rozeznania się na rynku? Wybór hostingu jest rzeczą niezwykle ważną, dlatego mówi się o nim coraz częściej i coraz głośniej.

Zanim jednak przystąpisz to wyboru hostingu, zastanów się nad nazwą swojej strony. Powinna być ona chwytliwa, przykuwająca uwagę i łatwo zapadająca w pamięci. Nie zapominajmy również, że nie może być ona długa, a raczej zwięzła i prosta i co więcej pasująca do domeny działalności. Następnym krokiem jest wybór hostingu. Początkowo wystarczy Ci na pewno zwykły i jednocześnie tani hosting. Przemyśl kwestię miejsca na dysku, jaka będzie Ci potrzebna. To ma znaczący wpływ na wybór pakietu i tym samym na kwotę, jaką będziesz musiał zainwestować. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy będziesz w przyszłości mógł zmienić pakiet na większy, bo przecież zależy Ci na rozwoju firmy. Zadbaj również o bezpieczeństwo swojej witryny. Istotną kwestią jest możliwość wykupienia certyfikatu SSL. Niektórzy hostingowcy oferują zwykłe konta właśnie z możliwością podpięcia certyfikatu. Zaleca się wybór właśnie takich ofert.

Nie mniej jednak oprócz spraw technicznych równocześnie pod uwagę brana jest cena. Pochopna decyzja może nam jedynie zaszkodzić. Lepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z kilkoma ofertami na rynku, rozpisanie ich, a następnie porównanie. W ten sposób mamy pełen obraz tego, jak tak naprawdę wygląda sytuacja na rynku hostingowym.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane