google Data 18.07
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Finansowy sukces Google w II kwartale 2011 roku

 

Google z dnia na dzień coraz bardziej zaskakuje. Na oficjalnej stronie Google pojawiła się informacja dotycząca wyników finansowych giganta z Mountain View za drugi kwartał (zakończony 30 czerwca 2011 roku), a te dane są naprawdę imponujące. Opublikowane dane dotyczą okresu, kiedy na stanowisku dyrektora generalnego Google zasiadł Larry Page.

W porównaniu do tego samego okresu sprzed roku, poziom przychodów Google wzrósł o 32%. Ta liczba robi piorunujące wrażenie. Ten wynik przerósł oczekiwania analityków. Zysk na czysto to 2,51 mld dolarów, a przychód osiągnął rekordową liczbę 9,03 mld dolarów.
Slajd pochodzi ze strony: wirtualnemedia.pl

Serwisy należące do firmy przyniosły 6,23 przychodu, co przekłada się na 39% wzrost. To właśnie strony internetowe należące do Google, wygenerowały dla niego najwięcej pieniędzy, prawie 69% wszystkich przychodów.
Poza rynkiem amerykańskim, w II kwartale roku przychód Google wyniósł 4,87 mld dolarów, co stanowi 54 % całkowitej liczby obrotów. W tym sektorze Google również zaliczył wzrost.
Slajd pochodzi ze strony: wirtualnemedia.pl

Wraz z pojawieniem się informacji finansowych, akcje Google automatycznie wzrosły z 528 do 597 dolarów. Zwiększono liczbę zatrudnionych osób o 2500 nowych pracowników (dla Google pracuje 28768 osób).
Firma kierowana przez Larrego Page dynamicznie się rozwija, a nowe rozwiązania okazały się niewątpliwie strzałem w dziesiątkę.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2011/28/drugi-kwartal-google-czysty-zysk-do-potegi.aspx
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/google-9-mld-usd-przychodu-i-2-5-mld-usd-zysku-w-ii-kw
http://www.mobileattack.com/category/google/admob/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane