Data 14.08
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Gigantyczne zmiany w Google

 

Spoglądając na nowe założenia Koncernu Google widać, że odchodzi już od wyszukiwanie treści w sieci, a bardziej skupia się na zastosowaniu tak zwanego holdingu Alphabet. Takie ogłoszenie przedstawił prezes zarządu Larry Page. Sa to zmiany, które mają przyczyniać się do ułatwienia rozwoju wielu nowych projektów.

Do Alphabetu zostanie wliczona spółka Google Inc., która jest odpowiedzialna za wszelkie usługi internetowe. Następnie firma badawczo-rozwojowa Calico, spółki inwestycyjne Google Capital i Google Ventures czy laboratorium badawcze Google X. Ich działanie będzie niezależne, więc będą mogli skupić się na swoim indywidualnym rozwoju.

Pojawiają się założenia, które wskazują, że niedługo te firmy będą zajmowały się wykonywaniem tych samych rzeczy, jak i wprowadzaniem pewnych zmian. Larry Page zaznaczył, że liczy się dla nich podjęcie nowych wyzwań. Dzięki temu firma Google, jako całość, będzie mogła pozwolić sobie na zrestrukturyzowanie swojej działalności, która będzie się rozwijać niezależnie. A będzie to widoczne pod szyldem wielu projektów.

Pomocnikiem Page okaże się współzałożyciel Google Siergiej Brin. Natomiast szefem nowego Google okaże się Sundar Pichai., a dyrektorem finansowym Ruth Porat. Podjęcie takich nowych wysiłków będzie miało swoje odbicie na procesie reorganizacji akcji giełdowych. Zostaną one przekształcone w akcje Alphabet. W ten sposób inwestorzy będą dokładnie wiedzieli, jakie koszty ponoszą za wykorzystanie nowych inicjatyw.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane