google plus Data 20.09
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Google Plus i aplikacja API

 

O Google Plus ostatnio było cicho, ale nowa platforma społecznościowa nie pozwoli tak szybko o sobie zapomnieć. Okazało się, że Google uruchomiło na swojej platformie swoje pierwsze API. Jak na razie dostępna jest wersja testowa i bardzo uproszczona. Ale zgodnie z zapowiedziami Google, już niedługo aplikacja będzie rozbudowywana i wprowadzone zostaną nowe funkcje. Pozwoli to zewnętrznym deweloperom tworzyć aplikacji dla Google Plus.
Jak na razie API (Application Programming Interface) będzie korzystało z danych, które użytkownicy udostępnili dla wszystkich. Firma z Mountain View zachęca deweloperów do tworzenia aplikacji i dzieleniem się przemyśleniami na ich temat. Niektóre uwagi i pomysły będą wdrażane w życie przez informatyków Google. Jeśli deweloperzy zarejestrują swoją aplikację, będą mogli dowiedzieć się jaki użytkownik korzysta ze stworzonego programu.
Google Plus idąc śladem z Facebookiem i Twitterem, udostępnił programistom biblioteki do takich języków programowania jak: Java, Python, Ruby, PHP, Obj-C, GWT, NET, a w zamian oczekuje od nich uwag odnośnie funkcjonowania serwisu.

Google Plus i aplikacja API, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.idg.pl/news/375150/google.otrzymalo.interfejs.programowania.aplikacji.html

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane