google Data 12.09
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Google chce być ekologiczną firmą

 

Jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic przez Google była informacja, dotycząca ilości zużytej energii elektrycznej przez koncern. Gigant z Mountain View unikał odpowiedzi na to pytanie, ponieważ informacja dotycząca ilości zużytego prądu mogła podpowiedzieć konkurencji m.in.: w jakim tempie rozwija się Google. Dlaczego dopiero teraz gigant postanowił podzielić się z tą inforacją- nie wiadomo.

Jak się okazuję, Google w 2010 roku zużyło 2,26 mld kilowatogodzin energii elektrycznej. Tyle samo prądu potrzebuje jedno duże miasto. Informacja ta pojawiła się w lokalnej kalifornijskiej gazecie „Mercury News”. Oczywiście zastanawiając się, czy to jest dużo czy mało, należy wziąć pod uwagę, że Google, to nie tylko największa na świecie wyszukiwarka, ale również serwis YouTube, Google Plus, poczta elektroniczna Gmail, oraz wiele innych projektów.

Korzystając z okazji, Google oświadczył, że otworzył nową stronę Google Green, której głównymi tematami będą ekologiczne projekty i plany na przyszłość koncernu. Według zamieszczonej na stronie informacji wynika, że w przeliczeniu na jednego użytkownika Google serwery zużywają mniej energii, niż zapalona przez trzy godziny 60 watowa żarówka. Do 2012 roku energia, którą potrzebuje Google w 1/3 będzie pochodziła z odnawialnych źródeł. Z jakiś czas Google planuje również zbudować „zielone” budynki i zakupić dla swoich pracowników elektryczne samochody. Starania giganta zostały docenione przez organizację Greenpeace, która podniosła ocenę firmy w zakresie dbałości o środowisko naturalne, z jedynki na piątkę.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ile-pradu-zuzywa-google-w-centrach-obliczeniowych-tyle-co-duze-miasto
http://www.dobreprogramy.pl/Ile-pradu-zuzywa-Google,Aktualnosc,27317.html

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane