google plus Data 27.07
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Google + kasuje konta użytkowników

 

Już pojawiają się pierwsze czarne chmury nad Google +. Okazało się, że ostatnie działania portalu społecznościowego przysporzyły sobie wielu niezadowolonych internautów. Google zaniedbało ostatnio użytkowników swoich usług…

Przez ostatnie dni wiele kont użytkowników Google + zostało usuniętych. Firma nie akceptuje profili użytkowników, którzy posługują się pseudonimami, nieprawdziwymi danymi, czy też wpisują swoje imię i nazwisko za pomocą „nietypowych” znaków. Regulamin portalu społecznościowego zakazuje tworzenia profili zawierających nieprawdziwe dane (punkt trzynasty):

“Aby pomóc w walce ze spamem i tworzeniem fałszywych profilów, używaj imienia i nazwiska, którego zazwyczaj używają Twoi znajomi, członkowie rodziny albo współpracownicy, gdy zwracają się do Ciebie. Jeśli na przykład Twoje pełne imię i nazwisko to Stanisław Tomasz Januszewski, ale zazwyczaj przedstawiasz się jako Staszek Januszewski lub Stanisław Januszewski, dowolna z tych form będzie odpowiednia.”

Jednak, takie działania nie wróżą powodzenia serwisu. Wiele osób posługuje się swoimi pseudonimami na co dzień, a ich  ksywka jest lepiej rozpoznawalna od prawdziwego imienia i nazwiska. Jak widać, pracownicy Google nie poświecili zbyt wiele czasu na dopracowanie planu radzenia sobie z fałszywymi kontami użytkowników na swoim serwisie. Wydawać by się mogło, że działania Google są niezbyt przemyślane. Niektóre osoby miały mniej szczęścia i Google zablokowało im dostęp nie tylko do swojego profilu na portalu społecznościowym, ale rónież do innych usług i aplikacji giganta z Mountain View.

Gwiazdy też mają nie najlepiej…

Problemy z usuwaniem kont mają również gwiazdy i celebryci. Przekonał się o tym William Shatner, któremu Google + zablokowało konto.

Slajd pochodzi ze strony: antyweb.pl

Z pewnością algorytm Google stwierdził, że ktoś inny podszywa się pod aktora. Jednak szybko się okazało, że nikt postronny nie posługuje się nazwiskiem odtwórcy Kirka ze „Star Treka”. Ten przykład doskonale odzwierciedla lukę w systemie w Google+. Nowy portal społecznościowy z Mountan View nie ma jeszcze opracowanych mechanizmów weryfikacyjnych dla celebrytów. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie jakikolwiek portal społecznościowy bez znanych osób. Wiadomo także, że gwiazdy posiadające swoje profile na platformach społecznościowych mają ogromny wpływ na popularność tego serwisu.

Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że Google + będzie dostępny dla wszystkich internautów już z ostatnim dniem lipca. Jak na razie osoby, które nie chcą być zablokowane przez Google, powinny wstrzymać się przed podawaniem w swoim profilu pseudonimów i przed wpisywaniem swoich danych za pośrednictwem niekonwencjonalnych znaków, bo może się okazać, że odblokowanie konta może stać się niemożliwe.

A samo Google+ musi włożyć jeszcze dużo pracy nad akceptacją pseudonimów, kontami dla celebrytów oraz firm. Jak na razie promocja portalu społecznościowego jest bardzo dobrze prowadzona, kusi internautów m.in.: ogromną liczbą użytkowników (w pierwszym kwartale Google+ ma liczyć ok. 100 mln kont), ochroną prywatności, atrakcyjnym interfejsem, dodatkowymi funkcjami (których nie ma u konkurencji). Z pewnością na ogromne zainteresowanie Google+ bierze się z tego faktu, że Facebook cieszy się coraz mniejszą popularnością, ludzie są niezadowoleni z praktyk stosowanych przez serwis Marka Zuckerberga, tym samym  bardziej rosną oczekiwania wobec nowego produktu z Mountain View. A wiadomo, że nowi użytkownicy Google + przyciągną firmy, reklamy, gwiazdy oraz duże pieniądze…

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://antyweb.pl/google-weryfikacja-celebrytow-i-plan-podboju-sieci/
http://nt.interia.pl/internet/cyberkultura/news/google-usuwa-konta-uzytkownikow,1672906,1275
http://www.strodong.com/5460/2011/07/04/google-plus-fake-join-invitation-beware.html
http://antyweb.pl/google-wymaga-od-ciebie-imienia-i-nazwiska-basta/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane