android motorola Data 16.08
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Google kupiło Motorolę

 

Google nie zwalnia tempa. Sieć obiegła wiadomość, że koncern z Mountain View zakupił za sumę 12,5 mld dolarów Motorolę Mobility. Oprócz giganta na rynku internetowym, Google może stać się ważnym producentem urządzeń mobilnych. Z pewnością to istotny sygnał dla producentów Apple, Nokii i Samsunga. Kupując Motorolę, Google stał się właścicielem ogromnej ilości patentów firmy. O samym wydarzeniu poinformował nie kto inny, jak Larry Page na oficjalnym blogu Google.

Podupadająca Motorola, symbol początków telefonii komórkowej, współpracę z Google rozpoczął w 2008 roku, kiedy w smartfonach zaczęto instalować system operacyjny Android. Od tego momentu Motorola mocno zaangażowała się w pracę nad googlowskim systemem operacyjnym dla urządzeń mobilnych. Współpraca między koncernami z biegiem czasu zacieśniała się coraz bardziej, a obie firmy czerpały z tej owocnej kooperacji zyski.
Po nieudanych negocjacjach z Nortelem, gigant z Mountain View stracił możliwość zakupu ważnych patentów. Teraz stając się właścicielem Motoroli, Google weszło w posiadanie około 17 tysięcy patentów, które z pewnością pozwolą obronić Androida przed zarzutami i pozwami ze strony konkurencji.
Google jest właścicielem najpopularniejszego systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych na rynku, a teraz, po zainwestowaniu 12,5 mld dolarów w zakup Motoroli prawdopodobnie będzie największym producentem smartfonów.

Co to oznacza dla użytkowników smartfonów?
Zakup Motoroli przez Google może oznaczać dopracowanie systemu Android do aparatu telefonicznego. Dzięki czemu będzie lepiej zespolony, co z pewnością przełoży się na jakość korzystania ze smartfonów. Poza tym konkurencja jest zelektryzowana tą wiadomością i na pewno zaproponuje swoim klientom ciekawsze rozwiązania. A Microsoft w takiej sytuacji został zmuszony do zakupu producenta telefonów komórkowych… czyli zapowiada się jeszcze jeden bardzo ciekawy transfer w tej branży.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10117344,Wielka_i_wazna_zmiana_na_rynku_smartfonow__Google.html
http://www.spidersweb.pl/2011/08/google-kupil-motorole-i-staje-w-prawdziwe-szranki-z-apple-nokia-i-innymi.html
http://www.androidappsnew.com/sprint-motorola-phone-possibly-called-the-photon-4g/motorola-android

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane