google plus Data 29.09
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Google Plus ma już 50 mln kont i nadal rośnie w siłę

 

Już od zeszłego tygodnia wszyscy użytkownicy bez problemów i dodatkowych zaproszeń mogą zakładać własne konta na Google Plus. A ten ruch giganta z Mountain View zaowocował dodatkowymi użytkownikami na portalu społecznościowym. Google Plus pobił nowy rekord.

Według analiz przeprowadzonych przez Experian Hitwise ruch przez ostatni tydzień na portalu społecznościowym zwiększył się o 15 mln odsłon, co przekłada się na 1269% wzrostu w porównaniu do wcześniejszego tygodnia, który liczył 1,1 mln odsłon. Wyżej wymienione liczby dotyczą tylko odwiedzin z komputerów stacjonarnych i nie wliczono w nie wejść z urządzeń mobilnych. Według badań statystycznych każdego dnia do Google Plus przystępuje 2 mln użytkowników i dzisiaj wszystkich zalogowanych kont jest już 50 mln.

Jak widać, Google Plus ma się czym chwalić. Swój pierwszy rekord pobił w momencie, kiedy w lipcu uruchomił testową platformę społecznościową i mógł pochwalić się 28 mln kont zarejestrowanych użytkowników. Jest to prawdziwy ewenement w branży społecznościowej. Zaledwie po dwóch dniach po otwarciu portalu dla wszystkich internautów w Google Plus zarejestrowało się o 30% nowych użytkowników. Oczywiście, jak na razie Google Plus nie jest w stanie zagrozić pozycji 700 mln Facebookowi, który na rynku działa już od 7 lat. Ale jeśli Google Plus utrzyma w takim stopniu tempo wzrostu, to już niedługo możemy doczekać się ciekawej konfrontacji z Facebookiem i Twitterem.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://webbite.pl/index.php/2011/09/google-ma-juz-ponad-43-miliony-uzytkownikow/
http://www.nt.interia.pl

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane