Google Data 14.10
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Google na językach!

 

Gigant wyszukiwarek internetowych postanowił wyjść naprzeciw również dla użytkowników sieci mobilnych. Problemy w komunikowaniu się spowodowane barierą językową dzięki Google zostały rozwiązane.  Na początku roku Google wprowadziło zaktualizowaną wersję Translatora dla Androida dodając próbną funkcję trybu konwersacji. Pozwala ona tłumaczyć słowa w obie strony pomiędzy dwoma obcymi językami. Na początku aplikacja obsługiwała tylko język angielski i hiszpański. Dziś Google dodaje nam kolejne 14 języków. Wśród nich znalazł się także język polski.

Możemy też skorzystać z trybu rozmowy. Mówimy do mikrofonu, a tłumacz na bieżąco przekłada nasze słowa i następnie odczytuje przetłumaczony tekst. Funkcja ta również działa w obie strony. Słowa drugiego rozmówcy tłumaczone są w ten sam sposób i następnie odczytywane w naszym języku.

Slajd pochodzi ze strony:www.googleblog.blogspot.com

W nowej wersji Google oddaje nam do dyspozycji jeszcze klika ciekawych funkcji. Możemy skorygować źle rozpoznane przez Google słowa zanim nastąpi ich tłumaczenie oraz dodawać wyrazy nierozpoznane do słownika użytkownika.

Dodatkowo możemy używać trybu pełnego ekranu podczas wyświetlania tłumaczonego pisemnie tekstu oraz dostosować aplikacje do większych ekranów takich jakie mają Androidowe tablety.

Google wciąż stara się ulepszyć swoją usługę. Pracując nad rozwojem pełnej opcji konwersacji dla większej ilości języków nadal wspiera tłumaczenie tekstów dla 63 języków, umieszczanie głosowe w 17 z tych języków oraz funkcji przekładania tekstu na mowę w 24 z nich.

Nowe funkcje translatora spotkały się już z pozytywną opinią użytkowników. Bardziej wymagający pytają już o wersję offline, z której można będzie korzystać bez dostępu do internetu. Pytania te nie są bezpodstawne ponieważ jak wiemy Google Translator przydaje się najbardziej w podróżach zagranicznych a koszty związane z roamingiem potrafią być kolosalne. Ciekawe kiedy i czy w ogóle Google odpowie na te pytania postawione przez swoich użytkowników.

Więcej informacji dotyczących nowej usługi od Google zobaczysz na filmie.

Ranitidine

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://googleblog.blogspot.com/2011/10/start-conversation-with-google.html
http://www.lackuna.com/wp-content/uploads/2011/08/google-tranlate.jpg

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane