google badania Data 21.06
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Google najczęściej używaną wyszukiwarką

 

Według przeprowadzonych badań przez Harris Interactive wynika, że wyszukiwarka Google pozostaje nadal najważniejszym narzędziem informacyjnym na temat lokalnych biznesów. Amerykańscy użytkownicy, na których zostały przeprowadzone badania dotyczące poszukiwania informacji na temat lokalnych firm, potwierdziły, że najpopularnieszym źródłem informacji jest wyszukiwarka Google. Internauci wybierają również firmę, która została im zarekomendowana przez znajomych z portali społecznościowych. Z przeprowadzonych badań można także wywnioskować, że internauci stają się co raz bardziej wymagającymi użytkownikami i potrzebują bardziej szczegółowych informacji na dany temat.

Badania wykazały, że Google ma aż 13% przewagę nad Yellow Pages online, Facebookiem i Twitterem. Natomiast z badań przeprowadzonych przez BrightLocal wynika, że 43% internatów przynajmniej raz w miesiącu korzystało z wyszukiwarki Google, by znaleźć informacje dotyczące małych lokalnych firm i przedsiębiorstw, czy restauracji. Najczęściej w poszukiwaniu lokalnych biznesów informacje czerpie się z Google Maps oraz z tradycyjnej wyszukiwarki. Natomiast, z Facebooka te same informacje czerpie zaledwie 12% ankietowanych. Ale co ciekawsze internauci, którzy zdecydują się na dany produkt czy usługę polegają w bardzo dużym stopniu na opinii znajomych. 70 % ankietowanych szuka informacji o danym produkcie czy usłudze właśnie w internecie, a 87% deklaruje, że dla nich, opinie znajomych są bardziej wiarygodne, niż zapewnienia producenta.

Jak się okazuje, inwestowanie w reklamę w internecie przynosi efekty, w samych Stanach Zjednoczonych same wydatki na reklamę w wyszukiwarkach stanowią połowę wszystkich funduszy przeznaczonych na reklamę w Sieci. A przeprowadzone ostatnio badania to dowód, że marketing w Internecie ma się bardzo dobrze.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://webbite.pl/index.php/2011/06/96-rynku-wyszukiwarek-w-polsce-nalezy-do-google/
http://img.ibtimes.com/www/data/images/full/2010/10/22/49415-google-inc-logo-shown-in-san-francisco.jpg

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane