google+ Data 05.07
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Google + nowy serwis społecznościowy

 

Pod koniec czerwca miała miejsce premiera najnowszego serwisu społecznościowego: Google+. Jak na razie dostępna jest wersja testowa portalu i tylko dla wybranych użytkowników. Twórcy Google wierzą w swój najnowszy produkt społecznościowy, mają nadzieję, że uda im się nawiązać realną rywalizację z Facebookiem. Wydawać by się mogło, że po paśmie nieudanych projektów (Wave, Buzz, Orkut) z branży Social Media, Google + rozpoczął nowy dział w firmie z Mountain View. Pojawiające się opinie w Internecie na temat nowego serwisu są bardzo pozytywne. Google+ ma być przełomowy, jeśli chodzi o ochronę prywatności użytkowników oraz w sposób budowania listy znajomych. Do nowości należy możliwość prowadzenia rozmów wideo z kilkoma rozmówcami jednocześnie. Dzięki tej usłudze Google+ mocno zapunktowało. Mark Zuckerberg też marzy o podobnej usłudze, już od jakiegoś czasu współpracuje z Microsoftem, który jak wiadomo, jest właścicielem Skype’a.

Do najnowszych rozwiązań Google+ należy:

  • CIRCLES ta usługa pozwala organizować swoich znajomych według upodobań użytkowników, dzięki czemu można decydować, do której grupy znajomych będą trafiać nasze wiadomość. Teraz osobno możemy mieć znajomych z pracy, przyjaciół, rodzinę, szkołę. Mamy pewność, że pracodawca, nie zobaczy naszych zdjęć np. z wakacji.
  • SPARKS „iskry”, którymi będą tym samym, co „lubię to” na Facebooku. Ten element pozwoli użytkownikom zaznaczyć artykuły, filmy, pliki muzyczne, które są interesujące. Dzięki tej opcji będą podsyłane na konta użytkowników treści, które spełniają ich zainteresowania (podobnie jak działa kanał RSS)
  • HANGOUTS wideo-czaty, które umożliwiają kontakt z kilkoma osobami jednocześnie.
  • MOBILE aplikacje na urządzenia mobilne, takie jak: komórki, smartfony, tablety, czy palmtopy, dzięki którym w szybki sposób skorzystamy z Google+ z dowolnego miejsca. Teraz można wysyłać zdjęcia z telefonu, bez wcześniejszego zgrywania ich na komputer. Można prowadzić rozmowy wideo, czy przesyłać dłuższe wiadomości z urządzeń mobilnych.

Prawdopodobnie Google+ jest serwisem społecznościowym, który może faktycznie zagrozić Facebookowi. Gigant z Mountain View szuka nowych źródeł dochodów z reklam, a takim niewątpliwie jest portal społecznościowy. Google bardzo ostrożnie podchodzi do promocji swojego najnowszego projektu. Jak pierwsi z portalu społecznościowego mogą posługiwać się użytkownicy Gmail i Picasa, a z serwisu będą mogły korzystać osoby zapraszane przez swoich znajomych.

Fałszywe zaproszenia
Zainteresowanie nowego serwisu społecznościowego przerosło wszelkie oczekiwania. Na forach internetowych pojawiły się prośby internautów o możliwość przetestowania Google+. A tę sytuację wykorzystali spamerzy, którzy wysyłają fikcyjne zaproszenia wyglądające identycznie jak zaproszenia do serwisu z jedna tylko różnicą, z opcją „dowiedz się więcej”. Użytkownicy wybierający tą opcję zostają przekierowani na całkiem inną stronę.
Slajd pochodzi ze strony: www.webbite.pl

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.proline.pl/?n=nowy-serwis-spolecznosciowy-google
http://webbite.pl/index.php/2011/07/uwaga-na-falszywe-zaproszenia-do-google/
http://www.pcworld.pl/news/372511/Google.zdetronizuje.Facebooka.Nowy.serwis.spolecznosciowy.Google.html

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane