Data 12.05
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Komiks nie tylko dla dzieci

 

To, że reklama stara się wykorzystać potencjał dostępnych możliwości jest kwestią niepodważalną. Stale przybywa pomysłów i kreatywnych rozwiązań. Komiks reklamowy pojawił się już stosunkowo dawno, jednak jego popularność dopiero teraz zaczyna osiągać apogeum.

Poprzez komiks nie tylko możemy przekazać pewną treść, ale również emocje, co w reklamie odgrywa niezwykle istotną rolę. Bohaterowie rysunkowi opowiadają pewną historię, a poprzez mimikę i gesty można w doskonały sposób oddać ich chwilowy stan uczuciowy. W reklamie często pokazuje się produkt w sposób bardzo przerysowany, co oddziałuje na odbiorcę i przykuwa jego uwagę. Bohaterowie komiksowi pozwalają rzetelnie w sposób komiczny przekazać pewną informację. Taka forma reklamy znalazła swoje zastosowanie w portalach społecznościowych, w telewizji, internecie oraz reklamie papierowej. Bazując na znanych postaciach, którym przypisujemy nowe role tworzymy pewną historię, która ma na celu przedstawienie jednej oferty na kilku lub jednym kadrze komiksowych. Narracja rysunkiem wzbudza dużo większe zainteresowanie potencjalnego klienta, niż jakakolwiek inna forma reklamy. Dzieje się tak, dlatego, że wykorzystywane są do tego postaci z dobrze nam znanych komiksów i bajek. Dużą rolę odgrywają tutaj barwy oraz specyficzny dla komiksu język. Dzięki komiksowemu sposobie ekspresji możemy przekazać bogatszą w informację treść i tym samym dostarczyć odbiorcy cenniejszy i bardziej wartościowy komunikat.

Reklamy komiksowe pojawiają się już od kilkunastu lat i są popularną formą przedstawiania produktu czy usługi. Ciekawym sposobem jest pokazanie kilku pierwszych kadrów komiksowych Historia się urywa, a klient chce więcej!

Podziel się!
 • Facebook
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Wykop
 • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

 1. Witam , mam 23 lata i dalej jestem wiernym fanem Serii “Batman” w wydaniu komiksowym.
  Komiksy pozwalają mi się poczuć jak prawdziwy bohater mojej ulubionej serii komiksów , a także wiele innych ciekawych rzeczy których nie zafunduje mi nic innego;)
  W komiksach mogę także znaleźć to , czego niema w produkcjach animowanych oraz filmach.
  Może ktoś powiedzieć że jestem dzieckiem bo komiksy;) Lecz jest w błędzie , bo nikt nigdy nie powiedział że komiksy są tylko dla dzieci;)
  Super artykuł , polecam i pozdrawiam wszystkich fanów i nie tylko;)