facebook Data 01.09
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Kto lubi reklamy na Facebooku? Badania

 

Reklamy na Facebooku mają się świetnie. Wiele firm tworzy swoje fan page na amerykańskim portalu społecznościowym, by zwiększyć grono zainteresowanych swoją ofertą i zdobyć jak najwięcej nowych klientów. Wiadomo, że w reklamach wyświetlanych na Facebooku dużą rolę odgrywa właśnie aspekt społecznościowy. Przycisk „lubię to” przy reklamie sprawia, że jest ona lepiej postrzegana przez Facebooka i jest wyświetlana na kontach znajomych użytkowników.

Kto chętniej klika przycisk „ lubię to” przy reklamach?
Agencja Social Code w ciągu 10 miesięcy przeprowadziła badania marketingowe, w których przeanalizowano blisko 50 mln stron firmowych z wielu branż na portalu społecznościowym, które właśnie współpracują z agencją.

Jakie odpowiedzi przyniosły przeprowadzone badania marketingowe?

  • Osoby po 50. roku życia chętnie wybierając reklamy. W rozróżnieniu płci, to kobiety są bardziej skłonne do klikania w reklamy, niż mężczyźni.
  • Młodzi mężczyźni chętniej wybierają przycisk „lubię to” przy reklamach o 2,2% niż kobiety.
  • Starsi mężczyźni, powyżej 50. roku życia, są najmniej zainteresowani otagowaniem reklam facebookowym przyciskiem.

Każdy, kto prowadzi fan page swojej firmy na Facebooku powinien mieć wyniki tych badań na względzie. Jeśli komuś zależy na marketingu wirusowym, warto swoją ofertę skierować do młodych mężczyzn, którzy chętnie klikają przycisk „lubię to” przy reklamach. Są bardziej nastawieni na eksperymentowanie z nowościami niż kobiety i z tego też powodu nie zawsze są świadomi w to, co klikają. Natomiast kobiety zanim zdecydują się na „polubienie” reklamy muszą dowiedzieć się więcej na temat oferty firmy, chętniej wchodzą na stronę reklamodawców.

 

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://webhosting.pl/Mlodzi.mezczyzni.bardziej.niz.kobiety.lubia.reklamy.na.Facebooku
http://www.flickr.com/photos/denisdervisevic/4745520501/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane