408724043_9e8b876dcf_z Data 16.01
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nowa, światowa stolica start-upów

 

Czy potencjał Doliny Krzemowej powoli odchodzi w zapomnienie? Na to jeszcze stanowczo za wcześnie, ale prawdą jest, że rośnie nam nowe, światowe centrum start-upów. Wszystko za sprawą Chińczyków, którzy zainwestują w nowe produkty 6,5 mld dolarów!

O co chodzi dokładnie? Chiński rząd uruchomił właśnie państwowy fundusz inwestycyjny z budżetem na poziomie 6.5 miliarda dolarów. Zadaniem funduszu będzie wsparcie prywatnego sektora i innowacji. To niesamowity zastrzyk pieniędzy dla chińskich inwestorów, co potwierdza chociażby sukces Xiaomi. Inne chińskie startupy jak na przykład przeglądarka UCWEb czy komunikator YY chwalą się ponad 400 milionami użytkowników. Potencjał jest ogromny – to właśnie Chińczycy stworzyli najcieńszy smartfon na świecie. Chińska firma Oppo pokazała niedawno smartfon R5, którego grubość nie przekracza pół centymetra. Oppo R5 ma grubość 4,85 mm. Dla porównania, iPhone 6 ma niemal 7 mm grubości. Chiński smartfon jest tak cienki, że nie można w nim było umieścić standardowego gniazda na słuchawki, dlatego producent dodaje specjalną przejściówkę. Smartfon ten jest wyceniany przez producenta na 499$, co jest dość atrakcyjną stawką biorąc pod uwagę fakt, że jest to cena bez umowy z operatorem.

Szansa dla Europy i USA

Okazuje się, że Europa wcale nie jest skazana na pożarcie. Według szacunków liczba użytkowników internetu w Chinach przekroczy w 2015 roku 800 milionów. To doskonała okazja, aby właśnie w Państwie Środka zdobyć kolejnych, lojalnych użytkowników innowacyjnymi pomysłami. Trzeba jednak przyznać, że nie będzie to łatwe zadanie.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane