169 Data 07.01
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nowy Keyword Tool – jak działa?

 

W rok po prowadzeniu przez Google testowej wersji Keyword Tool, pomocnego w pozycjonowaniu stron, we wrześniu 2010 r. pojawiła się zaktualizowana wersja tego narzędzia: Search- based Keyword Tool (link). Produkt Google AdWords jest bardzo przydatny w projektowaniu nawigacji naszych stron, ponieważ pokazuje nam m.in.: jak często interesująca nas fraza była wpisywana przez internautów w ubiegłym miesiącu oraz ile wynosi średnia liczba jej wyszukiwań na przyszły miesiąc.

Dla podstawowej wersji Keyword Tool dla fraz: „szkolenie”, „psów”, „wrocław” pokazują nam się rożne możliwe i podobne frazy do wcześniej podanych; ile poszczególne frazy były wpisywane w wyszukiwarkę i jaka jest przybliżona liczba wpisywania fraz na następny miesiąc:Jak działa nowy Keyword Tool?

Nowy Keyword Tool, podobnie jak wcześniejsza wersja testowa, wywołuje listę proponowanych kluczowych fraz. Na podstawie wpisanego przez nas słowa dokonuje analizy strony docelowej oraz przegląda historię zapytań do wyszukiwarki powiązanych z naszą stroną. Narzędzie oferowane przez Google AdWords oprócz dotychczasowych funkcji Keyword Tool, usuwa źle dobrane propozycje z listy oraz dzieli je na mniejsze kategorie. Po zalogowaniu do Google AdWords i wpisaniu adresu URL z naszą stroną, automatycznie pojawia się cała lista słów, oprócz tych, które pojawiają się na liście danej kampanii reklamowej.

Innowacyjne narzędzie proponowane przez Google AdWords nie jest jeszcze dostępne dla polskich użytkowników sieci, w tym momencie można tylko testować nową wersje Keyword Tool i sprawdzać jakie słowa kluczowe są proponowane przez Google.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.sprawnymarketing.pl/news/aktualizacja-narzedzia-propozycji-slow-kluczowych/
http://www.vista.pl/artykuly/12736_pozycjonowanie_stron_korzystajac_z_narzedzia_keyword_tool.html
http://www.marketinglab.pl/nowe-narzedzie-google-do-slow-kluczowych-search-based-keyword-tool/
http://www.webbizgeek.com

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane