google plus Data 13.10
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Popularność Google Plus gwałtownie spada

 

Ostatnie badania firmy Chitika wskazują, że serwis społecznościowy Google Plus, który miał być odpowiedzią koncernu z Mountain View na Facebooka, nie spełnia swoich wcześniejszych założeń. Skok popularności, który Google Plus odnotował w momencie otwarcia, z czasem zaczął tracić swoich użytkowników.

Początkowo zapisy do nowego serwisu społecznościowego odbywały się za pośrednictwem zaproszeń. Natomiast w momencie, kiedy usługę uruchomiono dla wszystkich internautów, Google Plus w samych Stanach Zjednoczonych odnotował 1269% wzrost rynkowego udziału wizyt. Takiego tempa wzrostu popularności w Sieci mógł pozazdrościć nie jeden serwis internetowy. Wydawać by się mogło, że Google Plus trafił na dobry moment. Użytkownicy Facebooka byli znudzeni portalem. Dlatego też Mark Zuckerberg nie bez powodu wprowadził kilka zmian, które miały za zadanie konkurować z produktem Google.

Jak się okazuje, największym problemem Google Plus jest bark pomysłów na przyciągnięcie do siebie użytkowników, którzy zostali by na portalu na dłużej. Okazuje się, że skok popularności serwisu był chwilowy, a już po kilku dniach spadł o ponad 60% i zainteresowanie portalem wróciło do poziomu, kiedy korzystać mogły z niego osoby ze specjalnymi zaproszeniami.

Slajd pochodzi ze strony: www.wirtualnemedia.pl

Na razie wszystko wskazuje na to, że internauci odwiedzają tylko na chwilę portal społecznościowy od Google, aby przekonać się jak wygląda, po czym wracają z powrotem na Facebooka. Google Plus nie ma pomysłu, co zrobić, by użytkownicy zostali na serwisie dłużej, by z niego korzystali każdego dnia.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/google-traci-uzytkownikow
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2011/32/google-plus-drugi-po-facebooku.aspx

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane