rekord youtube Data 24.01
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Rekord YouTube- 4 mld wyświetleń dziennie

 

Nie jedna telewizja marzy o takim rekordzie, jaki w ostatnim czasie pobił serwis YouTube.
Jak podaje oficjalnie Google, serwis odnotował ponad 4 mld wyświetleń dziennie na całym świecie. Według podanych statystyk wynika, że każdy internauta przynajmniej raz dziennie ogląda dwa filmy na YouTube. A co minutę trafia do serwisu blisko 60 godzin plików filmowych.
Ostatnie dane statystyczne dotyczące serwisu YouTube zostały oficjalnie potwierdzone przez Google ponad osiem miesięcy temu i od tego czasu, jak się okazuje zainteresowanie portalem wzrosło o ¼.
Z pewnością na taki wzrost popularności YouTube przyczynił się fakt, że coraz więcej osób na świecie korzysta z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, dzięki którym praktycznie w każdym miejscu można otworzyć sobie film z serwisu Google.

Jak się okazuje, jest mały problem. YouTube, które jest jednym z głównych gałęzi rozwojowych Google, mimo tak wielkiego sukcesu popularności zarabia niewiele. Serwis generuje ok. 5 mld dolarów wpływów rocznie, a jest to stanowczo za mało w porównaniu do jego możliwości. Wyświetlane reklamy podczas oglądania filmików, nie generują wysokich zysków.  Jak z tym poradzi sobie Google?

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2012/04/nowy-rekord-youtube-wbija-w-fotel-a-google-i-tak-narzeka.aspx
http://www.eventmanagerblog.com/video/youtube

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane