schema Data 06.06
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Schema.org wpólny projekt Google, Bing i Yahoo!

 

Trzy konkurencyjne wyszukiwarki: Google, Bing i Yahoo! postanowiły połączyć swoje siły, by stworzyć jednolity i klarowny system rich snippets, a nazwa nowego projektu nosi nazwę: schema.org. Teraz wpisywane przez webmasterów mikrodane, będą lepiej zrozumiałe i czytelne dla robotów wyszukiwarek. Ustandaryzowane wskaźniki określające znaczenie stron internetowych pozwoli na skuteczniejsze i bardziej adekwatne umieszczanie witryn w wynikach wyszukiwania. Użytkownicy zyskają na wyższej jakości odpowiedzi na zadawane pytania. Webmasterzy mogą uzupełnić ponad 100 mikrodanych odnośnie swoich stron internetowych.

Wcześniej każda wyszukiwarka miała swój własny system do wpisywania mikrodanych witryn. Google od ponad dwóch lat udostępnia opisy, recenzje, wydarzenia i inne opisy witryn za pomocą rich snippetów. Dzięki usystematyzowaniu mikrodanych przez wyszukiwarki będzie można uzyskać bogatsze i wartościowsze wyniki wyszukiwania, ułatawiające interanautom uzyskanie jak najlepszych odpowiedzi na zadawane pytania, a schame.org ułatwia narzędziom i aplikacjom wyszukiwarek wykorzystywanie tych struktur.
Schema.org nie jest pierwszym wspólnym projektem Google, Bing i Yahoo!. Już wcześniej wyszukiwarki doszły do wspólnego ustanowienia standardu dla map witryn (sitemaps).

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.sprawnymarketing.pl/news/google-bing-i-yahoo-razem-standaryzuja-rich-snippety/
http://webhosting.pl/Schema.org.Google.Bing.i.Yahoo.razem.na.rzecz.ustrukturyzowanych.danych
http://schema.org/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane