jacktech_it Data 10.01
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Szczęśliwy traf w Google

 

Gigant z Mountain View wprowadza systematyczne kolejne zmiany, które mają na celu skrócenie czasu przebywania na witrynie wyszukiwarki. Wszystko po to, by użytkownik Google spędzał jak najmniej czasu przy wpisywaniu interesującej go frazy. W tym celu funkcja autouzupełniania ulega ciągłym zmianom i modyfikacjom. Do głównego okna do wpisywania haseł zostały przeniesione opcje: „Szukaj w Google” i „Szczęśliwy traf”.

Celem tego kosmetycznego zabiegu ma być ułatwienie nawigacji internautom. Teraz także sugestie, które pojawiają się wraz z wpisywaniem przez użytkowników interesujących ich wyrazów, zostały pogrubione. Boldowane frazy stały się teraz bardziej czytelne i widoczne:

Jak można zauważyć w okienku z autouzupełnionym tekstem nie pojawiają się już liczby z wynikami wyszukiwania, które zapewne znacznie obciążały serwer.

Wszystkie wprowadzane modyfikacje dotychczasowych, jak i wprowadzonych nowych usług mają za zadanie zachęcać użytkowników do wpisywania w wyszukiwarkę jak największej liczby zapytań w jak najkrótszym czasie. Wszystkie zmiany, które wprowadza Google mają być jak najbardziej funkcjonalne i sprzyjające użytkownikom. Możliwe też, że opcja: „Szczęśliwy traf” z czasem zniknie z okienka wyszukiwania, ponieważ nie cieszy się zbyt wielka popularnością wśród internatów.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.sprawnymarketing.pl/news/google-podpowiedzi-do-zapytan/
http://www.jacktech.it

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane