13 Data 14.01
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Facebook i Bing nadal współpracują

 

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, współpraca między portalem społecznościowym Facebook, a wyszukiwarką Microsoftu Bing cały czas się pogłębia. Kooperacja dwóch firm zaczęła się trzy lata temu od momentu, kiedy Microsoft wykupił od portalu społecznościowego pakiet udziałów (chociaż niewielki, bo stanowił tylko 1,6% udziałów, ale za niebagatelną sumę 204 milionów dolarów!). Od tego czasu współpraca między tymi gigantami nieustanie się rozwijała, skutkiem czego może być wprowadzona w październiku innowacja, która charakteryzowała się tym, że wyniki wyszukiwania Binga zawierały opcję z informacjami o tym, jakie podstrony polecają nasi znajomi z Facebooka.

Kolejną zmianę można zauważyć, kiedy w wyszukiwarkę będziemy wpisywać imię i nazwisko interesującej nas osoby, to w pierwszej kolejności pojawią się te osoby, które są z nami „związane” z Facebooka, z którymi mamy wspólnych znajomych (ale tylko pod warunkiem, że będziemy w momencie wyszukiwania zalogowani na portalu społecznościowym).

Slajd pochodzi ze strony: www.sprawnymarketing.pl

“Lajki” i Bing

Od grudnia na terenie Stanów Zjednoczonych jest dostępna nowa usługa, która w SERP-ach wyświetla wyniki w oparciu o rzeczy, które „lubią” nasi znajomi z Facebooka (wybrali opcję: „Lubię to”). Przykładowo, szukając restauracji, recenzji filmu, imprez kulturalnych itp. w wynikach Binga pojawiają się, między innymi te, które interesują naszych znajomych z portalu społecznościowego. Ta modyfikacja ma pomóc użytkownikom np. w wyborze miejsca, gdzie można spędzić wolny czas i jest rekomendowane przez naszych kolegów z Facebooka.

Wszystkie te działania mają za zadanie wzmocnienie pozycji na rynku Bing, która ma aspiracje stać się najbardziej konkurencyjną wyszukiwarką dla Google.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.sprawnymarketing.pl/news/facebookowe-lajki-i-ich-wplyw-na-wyniki-w-bing/
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8510641,Wyszukiwanie_spolecznosciowe___Bing_pokaze_co_lubimy.html
http://www.idg.pl/news/363114/Bing.i.Facebook.zaciesniaja.wspolprace.html
http://www.shuttervoice.com

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane